Zobraziť štandardnú verziu stránky

Zabíjal som štát po 29 rokoch

V stredu 22. júna sa v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave stretlo trnavské publikum so spisovateľom, dramatikom a novinárom Petrom Valom. Jeho meno v Trnave nie je neznámym pojmom. Nielenže tu už v roku 1996 prezentoval svoju knihu, ale osobne je spojený aj s trnavskými kolegami novinármi, keďže určitý čas písal reportáže pre Trnavský hlas. Z trnavskej nemocnice, kde našiel svojich priateľov - lekárov, pochádzajú zasa niektoré jeho príbehy uverejnené v knihách Čierny humor v bielom plášti I. - III.

Na stretnutí, ktorým bravúrne sprevádzal rozhlasový moderátor Martin Jurčo, autor rozprával nielen o svojich knihách, ale spomenul aj niekoľko úsmevných príhod so známymi osobnosťami. Najviac sa však hovorilo o jeho najnovšej knihe Zabíjal som štát po 29 rokoch. Tento burleskný románik po prvýkrát vyšiel v roku 1992. Vtedy bola kniha označovaná ako slovenský Švejk, či Hlava XXII. Peter Valo sa rozhodol ku knihe vrátiť a oprášiť ju.

Na stretnutí sa o tejto knižnej novinke rozhovoril aj jej recenzent Mikuláš Jarábek, ktorý zhodnotil nielen charaktery postáv, ale i jej príbeh, začínajúci sa 2. svetovou vojnou a končiaci jej dozvukmi v nedávnej minulosti.

Peter Valo touto knihu určite nepovedal posledné slovo. V talóne má nielen množstvo svojich reportáží, ktoré by stálo za to vydať ich knižne, ale aj kopec úsmevných zážitkov. Čitatelia sa majú na čo tešiť.

Galéria

Napíšte nám

Máte nápad alebo otázku na našu knižnicu? Neváhajte nám napísať, sme tu pre Vás.

Typy dokumentov:

Výber dokumentov publikovaných v rokoch:

Termín vypracovania oznámi knižnica na základe poradovníka.

Čo nám ešte chýba?